Sanatórium KOCH

Sanatórium KOCH

GPN, s. r. o - Gynekologicko-pôrodnícka nemocnica KOCH sa nachádza vo vilovej štvrti Palisád neďaleko Bratislavskeho hradu, na Partizánskej ulici. Nemocnica je lokalizovaná v budove Kochovho Sanatória - výnimočného architektonického diela 30-tych rokov, ktoré naprojektoval významný slovenský architekt prof. Jurkovič a založil MUDr. prof. Koch. V tom čase bola najmodernejšou nemocnicou v Československu.

Pod záštitou spoločnosti Grafobal Group Development, a.s. v roku 2011 prešla budova sanatória kompletnou rekonštrukciou v celkovej hodnote 7,6 mil Eur. Zrekonštruované gynekologicko – pôrodnícke sanatórium v súčasnosti spĺňa moderné medicínske kritériá, ponúka svojim zákazníkom nadštandardnú zdravotnú starostlivosť a súčasne obsahuje prvky pôvodného funkcionalistického štýlu.

Projekt získal 2 prestížne ocenenia, z ktorých jedno medzinárodné:

  • STAVBA ROKA 2011 - Cenu STU v Bratislave, Stavebnej fakulty, za uplatnenie vedy a techniky v realizácii stavebného diela
  • BEFFA 2012 Čiech a Slovenska – V kategórii rekonštrukcia roka 2012

Služby:

Nemocnica poskytuje tehotným ženám kompletnú prenatálnu starostlivosť, vrátane genetického poradenstva, ako aj sledovania, liečby a hospitalizácie rizikových gravidít. Nemocnica disponuje najmodernejšími ultrazvukovými pristrojmi, s ktorými pracujú vysoko erudovaní odborníci. Ku každej tehotnej žene pristupujeme individuálne, či už počas tehotnosti alebo pôrodu. V nemocnici sa vykonávajú všetky druhy pôrodníckych operácií. Pri každom pôrode sú okrem pôrodníkov prítomní pediater a anesteziológ, pokiaľ si tehotná praje epidurálnu analgéziu.

O novorodencov sa stará skúsený tím pediatrov a novorodeneckých sestier, ktorý má k dispozícii najmodernejšie prístroje v prípade patologických stavov. 1-2 posteľové izby sú nadštandardne vybavené a na každej izbe šestonedelia je možnost rooming-inu.

V oblasti gynekológie je v nemocnici poskytovaná kompletná preventívna starostlivosť, vrátane digitálnej mamografie. Najmodernejšie operačné sály umožňujú vykonávať všetky druhy gynekologických operácií. Samozrejmou súčasťou nemocnice je jednodňová chirurgia.

 Health / Gynekologicko - pôrodnícka nemocnica KOCH - foto
 Health / Gynekologicko - pôrodnícka nemocnica KOCH - foto
 Health / Gynekologicko - pôrodnícka nemocnica KOCH - foto
 Health / Gynekologicko - pôrodnícka nemocnica KOCH - foto

Grafobal Group: