Najvyššie ocenenie „Obal roku 2019“

Získali dva unikátne obaly z Grafobalu Skalica

Jediná certifikovaná medzinárodná súťaž obalov v Česku a na Slovensku priniesla tohto roku najvyššie ocenenia pre dva unikátne výrobky spoločnosti GRAFOBAL Skalica. „Obal roku 2019“ z produkcie Grafobalu je nielen jubilejná „Kazeta na permanentku - IDEME DOMOV“, ale aj viacfunkčný „Transportný display na víno“. Ocenenie a certifikát pre jubilejnú „Kazetu na permanentku - IDEME DOMOV“ (vyrobenú k otvoreniu štadiónu ŠK Slovan Bratislava) odovzdával ako jedinému víťazovi legendárny hokejový brankár Dominik Hašek, známy svojimi aktivitami na pomoc športu aj na Slovensku.

Ocenenia a certifikáty pre najlepšie a najpríťažlivejšie „Obaly roku 2019“ sa odovzdávali koncom októbra (24. 10.) 2019 v Prahe na špecializovanom kongrese OBALKO. Za produkty Grafobalu ich prevzali zástupcovia Grafobalu: Ing. Tomáš Pekár, MBA (riaditeľ marketingu a rozvoja obchodu) a Ing. Marián Gaža (vedúci strategického marketingu).

Oba najnovšie skalické výrobky ocenené ako „Obaly roka“ zároveň tým získali právo zúčastniť sa prestížnej celosvetovej obalovej súťaže WorldStar Packaging Awards, čo aj vedenie spoločnosti Grafobal využilo. WorldStar Packaging Awards je najvyššie možné ocenenie tohto druhu výrobkov na svete, vo všeobecnosti vnímané ako obalový Oscar. Grafobal, ktorý si o rok pripomenie 115 rokov nepretržitej výroby, získal toto excelentné ocenenie pre obaly už trinásťkrát.


Grafobal Group: