Veľkokapacitné očkovacie centrum na Národnom futbalovom štadióne

V sobotu 13. marca o 8:00 sa v priestoroch Národného futbalového štadióna otvorili brány najväčšieho, najmodernejšieho a najbezpečnejšieho očkovacieho centra na Slovensku.

Prípravu očkovacieho centra zvládol Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s NFŠ za štyri týždne. Za prvý víkend očkovania sa stihlo začkovať takmer 3000 ľudí, avšak pri dostatku vakcín je centrum denne schopné zaočkovať až 2500 ľudí z Bratislavského kraja vrátane okresov Malacky, Senec a Pezinok. Očkovanie zabezpečuje 12 lekárov, šesť zdravotných sestier a dobrovoľníci a prebieha zatiaľ cez víkendy (sobota, nedeľa) od 8:00 do 18:00 hodiny.  Momentálne sa očkuje vakcínami AstraZeneca, ktoré dodáva Ministerstvo zdravotníctva SR, pri dostatočnom množstve dodaných vakcín bude prebiehať aj viac dní v týždni.

Priestory Národného futbalového štadióna vďaka inteligentnej vzduchotechnike s modernou ionizačnou technológiou spĺňajú najvyššie kritérium na minimálne riziko nákazy a za skvelú organizáciu, ktorú si pochvaľujete v podobe rýchleho vybavenia samotného očkovania patrí vďaka Bratislavskému samosprávnemu kraju. 

Spolu to zvládneme!
Grafobal Group: